Horse Competitions

Champion Open Hack: Anne Hooker (Argente)
Reserve Champion Open Hack:Sarah Beltz (Just a Enigma)

Champion Open Galloway:Claire Reynolds (Evermore in Vogue)
Reserve Champion Open Galloway: Verity Reid (Debra Lee Ritz)

Champion Open Pony:
Reserve Champion Open Pony:

Champion Show Hunter Horse: Ann McMinn (Hamelot Park Royal Quest)
Reserve Champion Show Hunter Horse: Sabrina Jackson (Archie)

Champion Show Hunter Galloway: Lariss Plunkett (Van Dieman)
Reserve Champion Show Hunter Galloway: Molly Stephenson (Millawarra Eminence)

Champion Show Hunter Hack: Melissa Sweeney (Heartswood Titanium)
Reserve Champion Show Hunter Hack: Elizabeth Booth (Belcom Carello)

Champion Show Hunter Pony:
Reserve Champion Show Hunter Pony

Champion Working Hunter 50cm: Chloe Daun (PEC) Bailey)
Reserve Champion Working Hunter 50 cm: Brigitta Lowe (Starski)

Champion Working Hunter 65cm: Brigitta Lowe (Starski)
Reserve Champion Working Hunter 65cm: Chloe Daun (Little Lady)

Champion Working Hunter 80cm: Chloe Daun (Little Lady)
Reserve Champion Working Hunter 80cm: Ellie Lane (Delago Dust)

Champion Leading Rein:
Reserve Champion Leading Rein:

Champion Pony Club Hack: Georgia McGrath (Maxfield Martini)
Reserve Champion Pony Club Hack: Georga Sly (Fullbrook Impression)

Champion Pony Club Galloway: Chloe Daun (PEC Little Lady)
Reserve Champion Pony Club Galloway: Karen Gane (Killala Indigo Girl)

Champion Pony Club Pony: Eva Sommerville (Benny)
Reserve Champion Pony Club Pony: Chloe Daun (PEC) Bailey)

Champion Senior Rider:
Reserve Champion Senior Rider:

Champion Pony Club Rider:
Reserve Champion Pony Club Rider:

Champion Junior Rider:
Reserve Champion Junior Rider:

Champion Led Draught HorseLindsay Cordwell (Jess)
Reserve Champion Led Draught Horse: Bill Morley (Krystal)

 

Showjumping

Class 200: Huon News One Round Stakes
1st K. Walch – Terranova Belle
2nd K. Sly – Knights Raid
3rd
4th O. Smith – Moonlight Jewel

Class 201: Encouragement Jump Table C – 90cm
1st K. Sly – Knights Raid
2nd S. Miller – Rosebank Randal
3rd E. Irvine – Rosebank Stella
4th M. Elliott –

Class 202: – Huon Show Improver Championship
1st E. Irvine – Rosebank Stella
2nd L. Cornelius – PEC Sir Romeo
3rd M. Elliott – Fallback Black Magic
4th D. Svamvur   Armani

Class 203      Roberts One Round Stakes (EA Registered Horses only)
1st E. Irvine – Rosebank Stella
2nd S. Miller – Rosebank Randal
3rd D. Svamvur
4th H. Jacobson – TG Dreams Royal

Class 204      Huon Show Open Championship (EA Registered Horses only
1st H. Jacobson –
2nd G. Brennan – Tara Dreams Royall
3rd A. Williams – Walkin ‘n Talkin
4th S. Miller – Rosebank Randal

Class 205      Hit & Hurry
1st S. Shelverton – A Sassy Little Number
2nd L. Schruecker-Rush
3rd K. Porter – Hazardous
4th K. Heiermann – Just Chief

Class 206   Silver Hill Jump
1st O. Smith – Moonlight Jewel
2nd K. Porter – Hazardous
3rd S. Shelverton – A Sassy Little Number
4th C. Van Munster – PEC Popping Candy

Class 207      Natural Juices Jump
1st  AWilliams – The Full Ranga
2nd L Scheucher-Rush – Rose
3rd E Hart – Twilight Valley Jet
4th A Williams – Walkin N Talkin